• Borelioza – objawy, leczenie

  Borelioza – objawy, leczenie

  Jeśli chcesz umówić wizytę lekarską, kliknij tutaj lub zadaj pytanie lekarzowi online – kliknij tutaj. Borelioza – spis treści: 1. Borelioza wczesna – objawy 2. Borelioza przewlekła – objawy 3. Borelioza – jak dochodzi do zakażenia? 4. Borelioza – zapobieganie 5. Borelioza – diagnostyka 6. Neuroborelioza 7. Stawowa postać boreliozy 8. Borelioza – leczenie wg

  Czytaj więcej →
 • Ultrasonografia tarczycy

  Ultrasonografia to bezbolesna i bezpieczna metoda wykorzystywana do obrazowania tkanek i narządów znajdujących się wewnątrz ciała. Badanie ultrasonograficzne polega na umieszczeniu niewielkiej głowicy na skórze posmarowanej specjalnym żelem.

  Czytaj więcej →
 • Niedoczynność tarczycy

  Niedoczynność tarczycy to schorzenie polegające na niedostatecznej ilości hormonów tarczycy w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Główne działanie hormonów tarczycy, czyli tyroksyny (T4) i trójjodotyroniny (T3), polega na pobudzaniu procesów metabolicznych w organizmie.

  Czytaj więcej →
 • Nadczynność tarczycy

  Nadczynność tarczycy

  Nadczynność tarczycy to schorzenie, w którym tarczyca wykazuje zbyt dużą aktywność i wydziela nadmierną ilość hormonów. Tarczyca jest gruczołem zlokalizowanym w przedniej części szyi, jej funkcja polega na wydzielaniu hormonów T3 i T4 (trójjodotyroniny i tyroksyny), które kontrolują metabolizm, oddech, rytm serca, układ nerwowy, temperaturę ciała oraz wiele innych funkcji.

  Czytaj więcej →

Photostream