• Żeń-szeń koreański i syberyjski – tajemnica piękna i doskonałego samopoczucia

  Żeń-szeń koreański i syberyjski – tajemnica piękna i doskonałego samopoczucia

  Tradycyjne receptury fascynują nie tylko kosmetologów. Tajemnice Dalekiego Wschodu, bogactwo natury i wiedza, przekazywana z pokolenia na pokolenie to niezawodny sposób na zachowanie promiennego wyglądu. Żeń-szeń to propozycja dla ceniących sobie minimalizm – korzeń jednego z najdoskonalszych ziół odpowie na potrzeby Twojego ciała i ducha, doskonale sprawdzając się także w kosmetyce.

  Źródło tajemnicy piękna

  Źródła tajemnicy piękna należy doszukiwać się w tradycji Dalekiego Wschodu, to właśnie stamtąd pochodzi żeń-szeń. Początkowo dziko występująca roślina zaczęła być powszechnie wykorzystywana w medycynie, stając się panaceum.

  Unikalna kompozycja ponad 200 substancji aktywnych sprawia, że żeń-szeń jest doskonałą rośliną zarówno leczniczą, jak i kosmetyczną. Odpowiednio dobrany pomoże Ci zachować doskonałą kondycję organizmu. Wybierając korzeń odpowiadający na Twoje potrzeby, szczególną uwagę warto zwrócić na pochodzenie rośliny.

  Natura w kosmetyce

  Naturalne kosmetyki to coś więcej niż sezonowa moda. Rosnąca świadomość konsumentów, zwłaszcza dbających o zachowanie promiennego wyglądu kobiet, to szczególne wyzwanie dla producentów. Kosmetyki oparte na żeń-szeniu to doskonały sposób na minimalizm w Twojej łazience. Ekstrakt z korzenia żeń-szenia:

  – jest źródłem antyoksydantów, które skutecznie hamują proces starzenia się skóry i ograniczają spadek formy;

  – odpowiada za zaróżowienie się skóry! W jaki sposób? Pobudza mikrokrążenie, wspomaga odpowiednie dotlenienie komórek i przywraca promienny wygląd;

  – usprawnia przepływ krwi, napinając i wygładzając skórę, jednocześnie likwidując cellulit;

  – skutecznie wzmacnia włosy, zapobiegając ich wypadaniu i łamaniu się;

  – wykazuje właściwości przeciwzmarszczkowe i przeciwstarzeniowe, odnawiając i regenerując komórki;

  Żeń-szeń w kosmetyce sprawdza się doskonale! Jak działa w medycynie naturalnej?

  Żeń-szeń koreański

  Leśne tereny Dalekiego Wschodu, czyli północne Chiny, Mandżuria i Korea to miejsca, z których pochodzi żeń-szeń koreański – źródło doskonałego samopoczucia i promiennego wyglądu. Regularne przyjmowanie wyciągu z korzenia to propozycja dla tych, którzy chcą zredukować stres, w naturalny sposób pokonać zmęczenie fizyczne i psychiczne, złagodzić objawy towarzyszące menopauzie albo wspomóc organizm w powrocie do zdrowia po przebytej chorobie. Zawarte w żeń-szeniu substancje aktywne korzystnie wpływają na wątrobę, układ rozrodczy i układ krążenia, co więcej – zauważono związek pomiędzy jego spożywaniem, a wystąpieniem choroby nowotworowej.

  Żeń-szeń syberyjski

  Żeń-szeń syberyjski jest rośliną należącą do rodziny żeń-szenia właściwego. Dziko występuje w Azji, powszechnie jest uprawiany w Chinach i Rosji. Czym wyróżnia się pośród pozostałych odmian?

  Systematyczne przyjmowanie wyciągu z żeń-szenia syberyjskiego to rozwiązanie dla nieradzących sobie ze stresem. Zawarty w kapsułkach ekstrakt z korzenia ma właściwości adaptogenne – to dzięki nim organizm zdecydowanie łatwiej przystosowuje się do zachodzących zmian. Żeń-szeń syberyjski wykorzystywany jest w leczeniu nerwic, stanów lękowych i depresji, doskonale sprawdzi się w przypadku osób przemęczonych, znudzonych codzienną monotonią, wyczerpanych i wykonujących intensywną pracę umysłową.

  Żeń-szeń syberyjski jest wykorzystywany w profilaktyce nowotworów, wspomaga utrzymanie odpowiedniego poziomu cukru we krwi, pozytywie wpływa na funkcjonowanie układu odpornościowego.

  Najważniejsza jest rozwaga

  Natura również ma swoje ograniczenia, dlatego przyjmując preparaty o naturalnym składzie, także należy zachować ostrożność. Żeń-szeń, zarówno koreański, jak i syberyjski dodając energii, podnoszą ciśnienie krwi, dlatego żaden z nich nie może być przyjmowany przez osoby cierpiące na nadciśnienie. Podobnie jest w przypadku miażdżycy i chorób serca, preparatów zawierających żeń-szeń muszą unikać również kobiety w ciąży i karmiące piersią. Pobudzające właściwości żeń-szenia są przeciwskazaniem dla osób zmagających się z bezsennością i nadpobudliwością.

  Przyjmując żeń-szeń poznasz cudowną moc natury!

  Artykuł przy współpracy: Natur Sklep

  Skomentuj →

Photostream