• Gdy bolą stawy – terapia Orthokine

  Terapia Orthokine® to nowoczesna, niezwykle skuteczna i bezpieczna metoda leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów i urazów sportowych. Wykorzystuje się w niej naturalne (biologiczne), własne (autologiczne) zdolności regeneracyjne organizmu – w uszkodzone miejsce (np. staw kolanowy) podajemy osocze bogatopłytkowe z czynnikami wzrostu i namnożone w procesie przygotowania białko, będące blokerem receptora dla Interleukiny-1 (Il-1Ra). Wszystko pochodzi z własnej krwi pacjenta. Nie wprowadza się tym samym żadnych obcych substancji.

  Przeczytaj wywiad z dr. Janem Paradowskim z Krakowa na temat terapii Orthokine® – kliknij tutaj

  W procesie przygotowania terapii pobieramy niewielką ilość krwi pacjenta, którą następnie inkubujemy w specjalnych, opatentowanych w Niemczech, probówkach. Namnażane jest wówczas znajdujące się naturalnie w krwi pacjenta białko, które skutecznie i na długo blokuje stan zapalny, a więc też ból oraz postęp choroby zwyrodnieniowej (artrozy), np. stawu kolanowego, biodrowego czy kręgosłupa. Probówki są następnie poddawane procesowi wirowania, w którym uzusykujemy tzw. osocze bogatopłytkowe (PRP – Platelets Rich Plasma), naturalnie zawierające własne czynniki wzrostu pacjenta. Dzięki czynnikom wzrostu jesteśmy w stanie pozytywnie wpływać na endogenne zdolności regeneracyjne tkanek organizmu. Tak przygotowany preparat podajemy pacjentowi w uszkodzony rejon, np. do stawu kolanowego. Pozostałe probówki zamrażamy, aby podać pacjentowi w odpowiednich odstępach czasu.

  Zobacz proces przygotowania terapii Orthokine® – kliknij tutaj

  Dzięki tej innowacyjnej metodzie leczniczej udaje się zmniejszyć lub wyeliminować całkowicie dolegliwośc bólowe stawów, zwiększyć ich zakres ruchomości i komfort życia chorych. U sportowców natomiast uzuskuje się szybką regenerację uszkodzonych struktur, co pozwala na zwiększenie skuteczności leczenia i skrócenie czasu terapii. Terapię Orthokine® z powodzeniem przeszło wiele sław, m.in. gwiazda NBA Kobe Bryant, aktor Nick Nolte, piosenkarka Paula Abdul i inni. Na świecie wykonano już ponad pół miliona procedur z wykorzystaniem Orthokine, udowadniając jej wysoką skuteczność i bezpieczeństwo.

   

  Skomentuj →

Photostream