• Pedicure leczniczy – czym różni się od kosmetycznego?

  Pedicure leczniczy – czym różni się od kosmetycznego?

  Zgodnie z definicją zabieg zwany z francuska – pedicure stanowi rodzaj zabiegu kosmetycznego, który skupia się na paznokciach u stóp. Głównym instrumentem obecnym w trakcie jego trwania jest rzecz jasna lakier do paznokci, którego celem jest koloryzowanie, ale nie tylko. Pedicure dzielimy na trzy główne warianty – wspomniany już i najbardziej powszechny – kosmetyczny, a także biologiczny i leczniczy. Pedicure w wariancie biologicznym jest najmniej popularny, ale za to metodyką najbardziej zbliżony rodzajowi kosmetycznemu. Różnicę stanowi zastosowanie narzędzi oraz akcesoriów innych niż metalowe.

  Mniej jasna sytuacja jest w kwestii pedicure kosmetycznego i leczniczego. W dzisiejszym artykule postaramy porównać się obie formy, ale zanim to zrobimy, warto pokusić się o ich zdefiniowanie. Zapraszamy do lektury!

  Próba zdefiniowania

  Pedicure kosmetyczny – zabieg pielęgnacyjny obejmujący zmycie lakieru oraz czynności takie jak skrócenie, spiłowanie oraz oczyszczanie paznokci. W zakres tego rodzaju zabiegu wchodzi ponadto usuwanie zgrubiałego naskórka z pięt, a także masaż zwieńczony kompleksowym polakierowaniem paznokci, które stanowi ostatnią fazę pedicure kosmetycznego.

  Pedicure leczniczy – zabieg obejmujący swym zakresem czynności takie jak pedicure w wariancie kosmetycznym, choć najczęściej pakiet podstawowy rozszerzony jest o zabiegi związane z usuwaniem modzeli, nagniotków oraz paznokci wrastających. Podobnie jak w przypadku zabiegu kosmetycznego pedicure leczniczy zakończony jest masażem oraz polakierowaniem paznokci, choć warto pamiętać, że czynności te ukierunkowane są przede wszystkim na efekty prozdrowotne, niekoniecznie zaś estetyczne.

  Pedicure leczniczy krok po kroku

  Wiemy już jak brzmią definicję podstawowych rodzajów zabiegu tytułowego. W dzisiejszym artykule postanowiliśmy podkreślić znaczenie zabiegu mniej popularnego zwanego leczniczym. Ten zaczynamy od diagnozy, czyli oceny stanu stóp. Kolejnym krokiem jest nade skrupulatna dezynfekcja skóry stóp, która stanowi bazę do skrócenia paznokci i szczegółowego oczyszczenia wału paznokciowego.

  Ostatnim etapem pedicure w wariancie leczniczym jest usunięcie potencjalnie występujących modzeli, odcisków i zrogowaceń. Kolejna faza pedicure ma charakter ogólny – łączący zabiegi pielęgnacyjne z prozdrowotnymi, a celem jest realizacji pozostaje zwiększenia poczucia atrakcyjności oraz poziomu estetyki stóp.

  Skomentuj →

Photostream