• Peruka – jak dobrać odpowiednią dla siebie?

  Peruka – jak dobrać odpowiednią dla siebie?

  Peruki znane są od bardzo dawna, ale teraz ponownie „wracają do łask”. Nie tylko kobiety, ale również spora grupa mężczyzn wybiera to rozwiązanie. Jeśli się na nią decydujesz, to powinieneś pamiętać, że dobra peruka musi być dopasowana indywidualnie do danej osoby. Wbrew pozorom wybór właściwej peruki wcale nie jest łatwy. Tym bardziej, że sklepy i zakłady perukarskie oferują szeroki asortyment różnych produktów i możliwości.

  Jednym z najpowszechniej występujących defektów urody jest wypadanie włosów. Tymczasem zdrowe, lśniące i piękne włosy są w naszym kręgu kulturowym uznawane za jeden z najistotniejszych elementów atrakcyjnego wyglądu. Niestety problem związany z ich wypadaniem pojawia się bardzo często.

  Łysienie może być spowodowane bardzo wieloma różnorodnymi czynnikami. Na część z nich sami mamy wpływ, jednak większość jest zupełnie niezależna od nas. Obecnie istnieje bardzo wiele sposobów przeciwdziałania łysieniu, aczkolwiek nie wszystkie z nich są skuteczne.

  Wybór peruki

  Peruki znane są już od bardzo dawna, ale teraz ponownie „wracają do łask”. Nie tylko kobiety, ale również spora grupa mężczyzn wybiera to rozwiązanie. Jeśli się na nią decydujesz, to powinieneś pamiętać, że dobra peruka musi być dopasowana indywidualnie do danej osoby. Wbrew pozorom wybór właściwej peruki wcale nie jest łatwy. Tym bardziej, że sklepy i zakłady perukarskie oferują szeroki asortyment różnych produktów i możliwości. W celu podjęcia trafnej i satysfakcjonującej decyzji warto więc skonsultować się z osobą kompetentną, która pomoże nam dokonać właściwego wyboru.

  Wybór peruki powinniśmy zacząć od tego, z jakiego rodzaju włosów ma być ona wykonana: naturalnych czy też sztucznych. Jedne i drugie mają swoje zalety oraz wady, dlatego warto się im bliżej przyjrzeć. Podstawową zaletą peruk z prawdziwych włosów jest właśnie ich naturalność, przejawiająca się tak w samym wyglądzie, jak i w dotyku. Z pewnością najlepiej oddają one wygląd naturalnej fryzury. Co ważne, bardzo łatwo się je pielęgnuje. Ich zaletą jest także korzystny stosunek ceny do jakości- wiadomo, że za tego typu perukę będziemy musieli zapłacić więcej niż za sztuczną, aczkolwiek otrzymanie w zamian produktu wysokiej jakości jest tego warte.

  Peruki z włókien syntetycznych są praktycznie pod każdym względem odwrotnością peruk z włosów naturalnych. Z pewnością trzeba będzie poświęcić więcej czasu na ich pielęgnację, a w dodatku dość mocno różnią się od naturalnych pukli. Rekompensuje to jednak ich znacznie niższa cena.

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze peruki

  Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy doborze peruki? Z pewnością niezwykle ważny jest sposób uczesania- fryzurę wybieramy więc niemal tak samo jak w katalogu w salonie fryzjerskim. Obecnie istnieje tak olbrzymi wybór produktów w tym zakresie, że bez problemu znajdziemy niemal każde uczesanie w rozmaitych odcieniach.

  Pamiętajmy jednak, że peruka musi się podobać przede wszystkim osobie, która ją nosi – musi ona czuć się w niej dobrze, nie koncentrować się na tym, że w ogóle ma ją na głowie. Wyglądamy naturalnie i atrakcyjnie wtedy, kiedy sami tak się właśnie czujemy. Część osób dobiera perukę tak, aby była jak najbardziej zbliżona wyglądem do ich naturalnej fryzury sprzed wyłysienia. Istnieje jednak również spora grupa osób, które robią przeciwnie: przy pomocy peruki eksperymentują z kolorem czy uczesaniem, czasem wybierając fryzury, na które nie odważyliby się w zakładzie fryzjerskim. Jeszcze inni zakupują kilka peruk tak, by co jakiś czas móc cieszyć się zmianą w wyglądzie i uczesaniu.

  Korzystając z peruk powinniśmy dokładnie przestrzegać zaleceń producentów, w innym bowiem wypadku okaże się, że nasza peruka bardzo szybko się zniszczy i zmuszeni będziemy do zakupu nowej. Niestety bardzo często o tym zapominamy.

  Które peruki warto kupować

  Polecamy zakup peruk sprawdzonych producentów, którzy cieszą się pochlebną opinią odbiorców. Nim podejmiemy decyzję warto porównać ze sobą oferty kilku producentów, by nie dokonać pochopnego a niestety kosztownego wyboru. Wszystkim osobom, które mają wątpliwości lub potrzebują pomocy w wyborze polecamy odwiedziny na forach internetowych poświęconych perukom. Tam z łatwością znajdziecie wiele cennych informacji i wskazówek, które z pewnością ułatwią podjęcie decyzji. Na uwagę zasługuje fakt, że opinie umieszczane są tam przez samych użytkowników peruk, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami.

  Choć współczesna medycyna estetyczna oferuje również inne możliwości, to jednak jeżeli nie stać nas na kosztowne zabiegi transplantacji włosów, peruka może być doskonałym rozwiązaniem. Dzięki niej na naszej głowie pojawi się wybrana fryzura, która nie tylko pokryje przerzedzone mocno włosy, ale również poprawi samopoczucie i pomoże na nowo polubić swój wygląd.

  Weryfikacja merytoryczna: Lek. med. Katarzyna Styś

  Artykuł powstał przy współpracy z Kliniką HandsomeMen

  Skomentuj →

Photostream