• Pielęgnacja włosów (metody zarówno klasyczne, jak i nowoczesne)

  Pielęgnacja włosów (metody zarówno klasyczne, jak i nowoczesne)

  Dla wielu kobiet włosy są jednym z najważniejszych atrybutów kobiecości, dlatego też tak wielką wagę przywiązuje się do ich pielęgnacji. Zdaniem specjalistów zdrowe i piękne włosy potrafią bardzo często kształtować wygląd kobiety, jak żadna inna część ciała. Z tego też względu bardzo ważnym elementem jest ich odpowiednia pielęgnacja.

  Dla wielu kobiet włosy są jednym z najważniejszych atrybutów kobiecości, dlatego też tak wielką wagę przywiązuje się do ich pielęgnacji. Zdaniem specjalistów zdrowe i piękne włosy potrafią bardzo często kształtować wygląd kobiety, jak żadna inna część ciała. Z tego też względu bardzo ważnym elementem jest ich odpowiednia pielęgnacja.

  Technika mycia włosów

  Jedną z podstawowych czynności pielęgnacyjnych jest odpowiednia technika mycia włosów, ponieważ niewłaściwe metody mogą przyczynić się do osłabienia oraz zmatowienia włosów. Pierwszą zasadą pielęgnacji włosów jest utrzymywanie ich w czystości, dlatego też warto sięgać po szampon w sytuacjach, gdy zauważy się pierwsze objawy przetłuszczania się włosów. Aby włosy były lśniące i puszyste należy używać odpowiednich kosmetyków, które nie będą nadmiernie obciążać włosów.

  Kosmetyki do pielęgnacji włosów

  Dermatolodzy zalecają stosowanie kosmetyków do włosów w minimalnych ilościach i czasami sklepowe odżywki zastępować naturalnymi, przyrządzanymi w domu maseczkami. Należy pamiętać także o tym, żeby podczas mycia włosów używać dużej ilości wody, która dokładnie zmyje wszelkie zanieczyszczenia oraz nadmiar substancji odżywczych. Na koniec warto polać włosy mieszanką wody oraz soku z połowy cytryny, która sprawi, że włosy staną się miękkie oraz błyszczące. Regularne mycie włosów pozwala usuwać martwe komórki ze skóry głowy pozwalając jej tym samym „oddychać” prawidłowo. Osoby, które regularnie używają kosmetyków do stylizacji, powinny je przed umyciem dokładnie rozczesać usuwając zbędną ilość kosmetyków. Po umyciu włosów warto nałożyć odżywkę, która będzie dostosowana do rodzaju oraz koloru włosów zapewniając im tym samym najbardziej odpowiednią ochronę.

  Już w czasach starożytnych kobiety używały do pielęgnacji kosmetyków zrobionych ze składników naturalnego pochodzenia. Istnieje wiele różnorodnych przepisów na szampony oraz toniki, które doskonale pielęgnują włosy. i tak na przykład napar z nasturcji doskonale wzmacnia włosy, a nagietek i mleko odżywiają przesuszone i łamliwe włosy.

  Maseczka wykonana z rozgrzanego olejku migdałowego oraz witaminy E nie tylko poprawia krążenie krwi, ale także ma silnie regenerujące właściwości, dzięki którym włosy są nie tylko odżywione, ale przede wszystkim wzmocnione. Naturalne produkty mogą być doskonałym sposobem pielęgnującym włosy, które nie posiadają tak szkodliwych dla włosów substancji chemicznych, które przyczyniają się do niszczenia struktury włosów. Dzięki niepodważalnym właściwościom wszelkim klasycznych metod pielęgnacji włosów, specjaliści zalecają, aby regularnie, na przemian z chemicznymi kosmetykami, używać takich właśnie środków do pielęgnacji włosów.

  Nowoczesne preparaty

  Na polskim rynku dostępnych jest coraz więcej nowoczesnych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów, które maja jak najmniej szkodliwych czynników i pozwalają na szybką oraz skuteczną pielęgnację kaczego rodzaju włosów. Producenci kosmetyków do włosów starają się znaleźć coraz nowsze techniki, które pozwolą odpowiednio pielęgnować włosy. Oprócz dostępnych na rynku szamponów oraz odżywek przeznaczonych do konkretnego rodzaju oraz koloru włosów, można kupić także różnego rodzaju maski oraz tabletki, które odżywiają oraz wzmacniają włosy. Nowoczesne sposoby pielęgnacji włosów oferują także profesjonalne salony fryzjerskie, które korzystają z najlepszej jakości kosmetyków. Na polskim rynku dostępne są także kosmetyki, które pozwalają odpowiednio pielęgnować włosy zarówno latem, jak i zimą. Szczególnie ważna jest pielęgnacja włosów latem, kiedy narażone są one nie tylko na działanie promieni słonecznych, ale także morskie kąpiele, które wpływają niekorzystnie na stan włosów. Warto więc stosować kosmetyki, które nawilżą włosy nie tylko od zewnątrz, ale także od wewnątrz, co sprawi, że będą one przez cały czas zdrowe i doskonale odżywione.

  Nowoczesne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów posiadają składniki, które niezwykle intensywnie i jednocześnie w delikatny sposób odżywiają włosy. Nowoczesne kosmetyki, które pojawiają się na rynku kosmetycznym są w stanie dostarczyć włosom substancji, które nie tylko pozwolą odżywić włosy, ale także nawilżyć i wzmocnić je od środka, a nie tylko od zewnątrz.

  Różne rodzaje włosów

  Warto pamiętać o tym, że każdy rodzaj włosów wymaga innej pielęgnacji oraz stosowania różnorodnych kosmetyków, które pozwolą odpowiednio zadbać o włosy i dostarczyć im najbardziej potrzebnych składników. Do pielęgnacji włosów tłustych powinno się używać produktów wysokiej jakości, a ich głównym zadaniem jest normalizacja procesu wydzielania łoju. Zdaniem specjalistów najlepszym miejscem do nabycia takich kosmetyków jest apteka, w której można znaleźć doskonałe i naturalne produkty przeznaczone do pielęgnacji włosów.

  Salony fryzjerskie oferują klientkom między innymi zabiegi pielęgnacyjne ze skrzypu polnego, które odżywiają zniszczone włosy oraz nawilżają przesuszone końcówki. Jednym z najnowszych sposobów, które znacznie przyczyniają się do pielęgnacji włosów jest zabieg darsonwalizacji, który jest masażem elektrycznym wytwarzającym prądy szybkozmienne, które powodują znacznie lepsze ukrwienie skóry. Coraz większą popularnością cieszą się także zabiegi, które oprócz pielęgnacji włosów dbają także o skórę głowy, co niezwykle korzystnie wpływa na stan zdrowia włosów. Wśród zabiegów pielęgnacyjnych oraz regeneracyjnych na włosy, jakie oferują zakłady fryzjerskie są między innymi zabiegi zwiększające objętość włosów, a także odnawiające, które dostosowane są do konkretnego rodzaju włosów. Współczesne zabiegi pielęgnacyjne na włosy są przede wszystkim dostosowane do rodzaju włosów oraz potrzeb, jakie aktualnie są najważniejsze dla właściwej pielęgnacji. Nowoczesna pielęgnacja pozwala wybrać jak najbardziej optymalny sposób dbania o włosy gwarantując tym samym zadowalające efekty.

  Artykuł powstał przy współpracy kliniki HandsomeMan

  Skomentuj →

Photostream